JUCRANK 6000 – CBN bruska na klikové hřídele
Autor: Jaromír Valouch <valouch(at)kovotech.aktualne.cz>, Téma: 4.Ostatní, Zdroj: JUNKER, Vydáno dne: 08. 07. 2005Současné opracování hlavních ložisek a/nebo ojničních čepů na klikových hřídelích se 2 brousícími vřeteníky
Brusky na klikové hřídele typu JUCRANK byly rozšířeny o jednu velikostní řadu. Firma JUNKER představuje s produktem posledního vývoje, bruskou JUCRANK 6000 koncept stroje pro současné opracování hlavních ložisek a/nebo ojničních čepů na klikových hřídelích se 2 brousícími vřeteníky.

Nejen u faktorů jako je „rychlost“ a „tvarová přesnost“ je JUNKER napřed: inteligentní CNC řízený přívod chladicí kapaliny zaručuje – dokonce i během brusného procesu – dokonalé chlazení v místě styku ( bodu ) brusného kotouče s obrobkem.

ALL INCLUSIVE:

- vysokorychlostní broušení s CBN brusivem
- automatická korekce tvaru ojničních čepů na stroji
- oboustranný pohon obrobku se synchronizací pro eliminaci zkroucení obrobku
- osa X s hydrostatickým uložením a s hydrostatickým kuličkovým šroubem
- jednotný obslužný panel pro všechny stroje: JUNKER Operator Panel EJ-OP

S bruskami na klikové hřídele konstrukční řady JUCRANK nabízí firma JUNKER mnohostranné řešení pro kompletní opracování zalomených hřídelí. Typové spektrum pokrývá všechny typy zalomených hřídelí v oblasti automobilového průmyslu, osobních a nákladních vozů, od jednoválců až po dvanáctiválce. Pro jednotlivé typy JUCRANKu se dimenzují a instalují různé platformy a různé uspořádání brusných vřeteníků v závislosti na druhu opracování a požadovaném množství produkce.