Odsávací zařízení na emulzní a olejovou mlhovinu, aerosoly, kouř
Autor: Jaromír Valouch <valouch(at)kovotech.aktualne.cz>, Téma: Obráběcí stroje, Zdroj: LOSMA, Vydáno dne: 10. 02. 2006Při obrábění vznikají látky škodící pracovnímu prostředí - mlhovina, pára, aerosoly, kouř, zápach, kaly, znečištěné chladící emulze a oleje.
Zaváděním přísnějších hygienických předpisů, norem pro certifikaci a kontrolou státními orgány jsou zvyšovány požadavky na ochranu pracovníků a čistotu pracovního prostředí v podnicích.

Firma BELMET s.r.o. dodává široký modulární systém odsávání mlhoviny a filtrace průmyslových kapalin - více než 100 možností kombinací, které je možno plně přizpůsobit požadavkům zákazníka.

Výrobky společnosti LOSMA představují špičku ve své kategorii a nabízí kompletní řešení: odsávací zařízení, která se instalují do blízkosti nebo přímo na obráběcí stroj a odsávají mlhovinu hned po jejím vzniku. Používají se pro odsávání emulzní a olejové mlhoviny, par a kouře od brusek, soustruhů, frézek, lisů, vrtacích a dalších CNC strojů.

Tato zařízení se mohou instalovat jak pro starší stroje bez krytů (brusky), tak pro nová CNC obráběcí centra. Vyrábí se několik desítek variant od jednoduchých odstředivek (řady ASPIROFILTER a DARWIN), po kombinované odsávací zařízení (řady KAPPA, GEMINI, SPARK, LEADER, NEWTON) podle konkrétních potřeb zákazníka. Odsávací zařízení firmy LOSMA mají vysokou kvalitu provedení, nízké provozní náklady a cenu, snadnou instalaci a údržbu. Dodávají se včetně nabídky vhodného typu zařízení, instalačního příslušenství, návrhu umístění, možnosti montáže a změření zplodin autorizovanou zkušebnou.