Křížový stůl pro vrtačky - STYLE
Autor: Jaromír Valouch <valouch(at)kovotech.aktualne.cz>, Téma: Obráběcí stroje, Zdroj: Stránský a Petržík, Vydáno dne: 08. 03. 2006Pomocí křížového stolu STYLE zmodernizujete konvenční vrtačku na CNC stroj se všemi výhodami. Získáte velice přesný a rychlý vrtací systém. Nebudete muset obrobky orýsovávat, důlčíkovat, ručně najíždět pozice vrtaných děr a pod., čímž uspoříte čas a zvýšíte kvalitu výrobků.

Systém se velice jednoduše programuje, protože program se vytváří pomocí grafických dialogů, přičemž polohy výsledných děr v součásti ihned vidíte na monitoru. Proto je vhodný nejen pro malé až střední výrobní dávky, ale i pro kusovou výrobu přesných a tvarově náročných součástí. Můžete programovat vrtání děr v libovolných polohách, či na roztečné kružnici, s přesností 0,1 mm. Systém samozřejmě komunikuje v českém jazyce.

Sada křížového stolu pro vrtačku obsahuje vlastní křížový stůl a pult s řídicím systémem. vytvořené programy můžete uložit pro další budoucí použití. Pokud budete potřebovat, můžete programy připravovat na samostatném počítači a takto předem vytvořené programy pak jednoduše přenést do stroje. Systém podporuje všechny běžné funkce, jako jsou vnější, vnitřní a podélné soustružení, vrtání, závitování, zapichování, čelní soustružení, zapichování v čele, soustružení kuželů a rádiusů atd.