Velký zájem o řezání plechů laserem
Autor: <(at)>, Téma: Technologie, Zdroj: Tiskové středisko BVV, Vydáno dne: 04. 10. 2006Vysoce výkonný dynamický stroj pro řezání plechů laserovým paprskem do tloušťky plechů 20 mm Trumatic L 3040, prezentovala na MSV v pavilonu B firma TRUMPF Praha, spol. s r. o. V ČR zatím pracuje pouze jeden tento stroj , ze strany zákazníků byl o něj na veletrhu velký zájem.

„Výkon paprsku je 3200 W/4000W, hmotnost obrobku může dosáhnout až 710 kilogramů. Stroje na řezání laserem představují spojení precizní konstrukce a nejmodernější laserové techniky. Paprsek se pohybuje nad pracovním prostorem, čímž lze maximálně využít zrychlení stroje bez ohledu na hmotnost obrobku. Ty nemusejí být uchyceny pomocí klasických upínek, takže opracování se uskutečňuje bez poškrábání povrchu, protože se materiál nepohybuje,“ vysvětlil Marek Svoboda, obchodní zástupce společnosti.

Podle něho se konstrukce těchto strojů orientuje přísně podle ergonomických pracovních prostředků a nejpřísnějších nároků na bezpečnost. K ochraně před rozptýleným laserovým zářením je pracovní prostor stroje ohraničen ochranou kabinou, která současně umožňuje pohodlné sledování výrobního procesu. Spaliny a prach vznikající při řezání eliminuje vícekomorové odsávání a kompaktní filtrační zařízení.

Firma také prezentovala zajímavý stroj pro vysekávání, niblování a tváření Trumatic 1000 Rotation, který je určen pro začínající zámečnické dílny. Stroj se vyznačuje rychlými výrobními časy, krátkými seřizovacími časy a svou velkou mnohostranností. Lze a na něm vyhotovovat jednotlivé díly podle požadavků zákazníka, ale též sériovou výrobu. Vysekávací hlava má elektrohydraulický pohon bez beranu a spojky a vyznačuje se vysokým počtem zdvihu.

Společnost TRUMPF Praha je dceřinou společností stejnojmenného německého holdingu, který působí více než ve 40 zemích světa a patří ke světovým producentům tvářecích strojů na zpracování plechu a kovových materiálů. TRUMPF Praha byla založena v roce 1993 a v současnosti má 40 zaměstnanců v servisním a obchodním oddělení. !