|Uvodní stránka|Weblinks|Nejčtenější 15|Registrace|
Hlavní menu
Bazar strojů
Informace
IP adresa:18.207.254.88
Datum:05. 06. 2020
Čas:22:34
Svátek má:Dobroslav
Vylepšené dílenské programování
Vydáno dne 27. 11. 2004 (8688 přečtení)

Uživatelsky orientovaný dílenský programovací software společnosti GE Fanuc, Manuál Guide i, byl vylepšen o lepší správu programů a o simulační program, probíhající na pozadí. Nový je rovněž simulátor, který funguje na standardním PC a simuluje, jak software funguje u CNC série i společnosti GE Fanuc. Part programy, vytvořené na simulátoru na PC, lze převést elektronicky do CNC a spustit.

Manuál Guide i firmy GE Fanuc umožňuje rychlé a jednoduché programování soustružení, frézování a složeného obrábění. Software Manuál Guide i zvyšuje produktivitu obsluhy obráběcích strojů tím, že nabízí prostředí, které umožňuje vývoj od výkresu až k výrobě dílu ve velmi krátké době. Nejnovější verze Manuál Guide i umožňuje správu programů podle názvů adresářů a souborů Také lze přímo editovat programy na vložené počítačové pamětbvé kartě. Můžete nastavit zvláštní kontroly, např. kontroly nástrojových korekcí nebo funkci, která žádá potvrzení před vymazáním dat.


3D simulace soustružení, frézování a složeného obrábění, včetně frézování na nakloněné rovině, pomáhá zkrátit čas strávený kontrolou part programu a v podstatě eliminuje chyby. V nové verzi Manuál Guide i může animace probíhat na pozadí. Animace umožňuje simulované testování nového part programu, zatímco obráběcí stroj provádí aktuální operaci. Nový Simulátor Manuál Guide i Simulátor funguje na standardním PC s platformou Windows® 2000 nebo Windows® XP a poskytuje inicializační funkce, které podporují simulaci chodu Manuál Guide i na některém z posledních CNC série i společnosti GE Fanuc. Umožňuje editaci part programů, zadávání údajů pro jednoduché obrábění v nabídkové podobě, simulaci obrábění a konverzi NC programu. Part programy lze nahrát do CNC pomocí síťového spojení nebo paměťové karty typu Flash Memory.
Simulátor Manuál Guide i se dodává s licencí pro jednoho uživatele nebo pro více uživatelů pro současné užívání na síťových počítačích. Software je chráněn proti pirátství hardwarovým klíčem, který se vkládá do portu USB.
Nová verze Manuál Guide i od GE Fanuc je vhodná pro nejnovější série CNC 30i, 31i, 32i. Využívá větší zobrazovací plochy, kterou nabízí 15\" LCD monitor ke zvětšení oblasti osových souřadnic, vřetena a měření zatížení, ke zvětšení oblasti pro animovanou simulaci programů dílů a ke zvětšení programovacího okna, díky čemuž je vidět více linií zároveň. Vertikální softwarová tlačítka jsou přiřazena otevírání jednotlivých oken s možností upravit používání tlačítek pro potřeby konkrétního stroje. Horizontální softwarová tlačítka nabízejí možnost intuitivní volby nabídek pomocí ikon, takže obsluha bez předchozích uživatelských zkušeností se systémy GE Fanuc dokáže rychle vytvářet part programy, aniž by musela nahlížet do podpůrné dokumentace.[Akt. známka: 1,67] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jaromír Valouch | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: CNC Newsletter 2/2004 )

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Počasí

Copyright (c)2004 KOVOTECH VALOUCH, Valouch Jaromír, Hradecká 327, 569 02 Březová nad Svitavou
Tento web využívá jádra phpRS - redakčního systému.