|Uvodní stránka|Weblinks|Nejčtenější 15|Registrace|
Hlavní menu
Bazar strojů
Informace
IP adresa:18.207.254.88
Datum:05. 06. 2020
Čas:22:31
Svátek má:Dobroslav
Elektroerozívní drátové řezačky HITACHI
Vydáno dne 27. 04. 2005 (2246 přečtení)

Firma HITACHI je známá snad všem lidem v celém civilizovaném světě jako spolehlivý dodavatel informačních systémů a elektroniky, telekomunikačních zařízení, vědeckých přístrojů, zdravotnické techniky, zařízení pro výrobu polovodičových prvků, televizní techniky, elektráren, motorů, kompresorů, klimatizací, počítačů, ručního nářadí, vlaků, dalších průmyslových výrobků, spotřební elektroniky a strojů pro přesné strojírenství. Spolu s dalším významným evropským výrobcem stála u vývoje prvních řezaček už v době, kdy praktické využití clektroerozívního obrábění bylo ještě v plenkách.


Od té doby ušla firma v tomto oboru obrovský kus cesty a její zákaznicky orientované know-how je jedním z nejlepších na světě. Z Japonska se její obchodní aktivity rozšířily do celého svěla. Nejvýznamnější úspěchy zaznamenává HITACHT v zemích s vysokými nároky na kvalitu, hospodárnost a spolehlivost provozu: v Japonsku, v Singapuru, Hongkongu, Tchaj-wanu, Číně a dalších průmyslových asijských státech. Velmi rozšířené a oblíbené jsou řezačky HTTACHl také v USA.
Jednou z nejdůležitějších komodit jsou dodávky nejpřesnějších strojních zařízení ze závodu HITACHI Via Mechanics v Ebině nedaleko Yokohamy. Zde se vyrábí zařízení, jejichž nároky na přesnost jsou ve zlomcích mikrometru. Jsou to přesné laserové CNC vrtačky plošných spojů, brusky a oblíbené elektroerozívní drátové řezačky, o nichž se zmíníme blíže.

V Evropě je centrem firmy HITACHI dceřiná společnost HITACHI Europe GmbH v Dusseldorfu. Zde se nachází jak prodejní a servisní oddělení, tak sklad náhradních dílů. Odtud je organizován prodej strojů do celé Evropy prostřednictvím regionálních zástupců. HITACHI Europe se soustřeďuje na neustálé zlepšování technické péče o zákazníky a v současnosti věnuje velkou pozornost přeformování a dobudování své prodejní a servisní sítě v rámci EU.
Výhradním zástupcem pro země mimo Evropskou unii je skupina PENTA. Hlavním sídlem skupiny je Praha a firmou určující základní strategii je PENTA trading s.r.o. Dceřinými společnostmi jsou potom PENTA Slovensko s.r.o., PENTA Polska z.o.o. Pro země bývalé Jugoslávie je výborně fungujícím zástupcem firma MP&D v Lublani. V současnosti probíhají jednání o vybudování další dceřiné firmy v Maďarsku, do jejíž kompetence by spadala i oblast pozvolna se rozvíjejícího trhu rumunského.
Jednotlivé firmy ze skupiny PENTA, za podpory a přítomnosti pracovníků z Německa, vystavují každoročně na nejvýznamnějších strojírenských veletrzích v jednotlivých zemích jako jsou IMT MSV v Brně, MSV v Nitře, MACH TOOi- v Poznani a strojírenský veletrh v Celje.
Na těchto vletrzích stroje HITACHI dosahují také významných úspěchů.

Drátové řezačky řady Y
Každý rok přichází HITACHI s významnými novinkami. Například v září roku 2000 vystavila souběžně, při světové premiéře v Chicagu v USA na veletrhu IMTS a zároveň PENTA na veletrhu MSV IMT v Brně, drátovou řezačku nové generace HITACHI 254Y jako prvního velikostního zástupce nové řady Y. Tento model tak zaujal odbornou veřejnost a hodnotící porotu, že si vysloužil nejvýznamnější ocenění Zlatou medaili IMT. Za pozornost stojí, že se jednalo o historicky první Zlatou medaili IMT udělenou elektroerozívnímu stroji v celé historii Brněnských veletrhů.
Kvality nového modelu se projevily i v jeho prodejní úspěšnosti. Za jeden rok se prodalo jen v ČR a SR přes 30 strojů této řady, což znamená výrazný podíl na trhu.
Vývoj však nelze zastavit, a tak v roce 2001 byl vystaven další nový model HITACHI 203Y. Tento malý a velmi kompaktní stroj se střídavým vysokofrekvenčním generátorem s velmi rozsáhlou standardní výbavou, vyniká velmi dobrou hospodárností provozu. Tento model ocení zvláště ti uživatelé, pro něž je instalační plocha důležitým kritériem. Díky vyspělosti generátoru a řídicího systému a důmyslné mechanické konstrukci se podařilo firmě HITACHI vyvinout stroj s nejmenší zastavěnou plochou ve své třídě na světě.( Celá tisková zpráva | Autor: Jaromír Valouch | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: HITACHI )

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Počasí

Copyright (c)2004 KOVOTECH VALOUCH, Valouch Jaromír, Hradecká 327, 569 02 Březová nad Svitavou
Tento web využívá jádra phpRS - redakčního systému.