|Uvodní stránka|Weblinks|Nejčtenější 15|Registrace|
Hlavní menu
Bazar strojů
Informace
IP adresa:18.207.254.88
Datum:05. 06. 2020
Čas:22:16
Svátek má:Dobroslav
Paletizace a mnohačetné upínače – cesta k produktivnímu obrábění
Vydáno dne 25. 05. 2005 (2349 přečtení)

Jak vyrábět produktivněji? To je bez debat velmi častá otázka každé výrobní firmy. Současný trend vývoje se proto zaměřuje neustále na vývoj produktivnějších řezných nástrojů, rychlejších obráběcích strojů, atd. A tak již není neobvyklé, když nám výrobce obráběcího stroje prezentuje obráběcí centrum s výměnou nástroje kratší něž 2 vteřiny. Možná si ale ani neuvědomujeme, že zatímco v dokonalejších konstrukcích strojů nalézáme několikavteřinové časové úspory, někde jinde nám možná utíkají celé minuty…


A právě tato myšlenka přivedla českého výrobce, firmu Miloslav Kaderka – Kastr, k vývoji jednoduchého, leč velmi praktického produktu: Paletizace. Díky tomuto zařízení, určenému pro obráběcí centra, můžete upínat nové výrobky na paletu v době, kdy Váš stroj vyrábí.

Pak jednoduše vyměníte celou paletu a upínáte další polotovary. Paleta může být navíc vybavena i mnohačetnými upínači stejného výrobce a tak plně využijete prostoru stroje. Za zmínku stojí také mechanické děličky, s jejichž pomocí můžete upnuté polotovary na liště mnohačetného upínače otáčet pod libovolným úhlem s dělením po 5-ti stupních.

Kromě toho můžete na novou paletu připravovat již úplně novou výrobu (chystat různé upínače apod.), zatímco stroj ještě dodělává předchozí práci. Variant může být hned několik. Můžete totiž vyrábět i několik druhů výrobků současně (pokud Vám to počet nástrojů v zásobníku stroje dovoluje), což jistě oceníte zejména v situaci, kdy potřebujete obrábět několik dílců najednou - např. pro montáž nebo pokud na Vás tlačí více zákazníků a vy jim chcete dodat alespoň určitou část dávky předem.

Pracovat s paletizací si brzy osvojí i obsluha stroje, která se nemusí sklánět do hůře přístupného prostoru stroje a kromě toho má přístup k upínačům z více stran. Paletizace má však ještě jednu nezanedbatelnou výhodu – dokáže selektovat třísky a emulzi, která na paletě zůstává. Takže úklid je jednoduší a přebytečná emulze se vrátí zpět do stroje.

Nová paletizace, spolu s mnohočetným upínáním, se poprvé představila veřejnosti ve své finální podobě ve výstavních prostorách Kovosvitu Sezimovo Ústí v rámci tradičních Zákaznických dnů, které se letos konaly 13. – 14. dubna. Jejímu vystavení předcházelo testování celého systému ve zkušebně téže firmy a dosažené výsledky lze prohlásit za vynikající. Na českém trhu se tak objevuje nový domácí produkt vysoké kvality, který je dostupný za rozumnou cenu a který otvírá nové brány na cestě k produktivnějšímu obrábění.[Akt. známka: 2,83] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.KASTR.cz )

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Počasí

Copyright (c)2004 KOVOTECH VALOUCH, Valouch Jaromír, Hradecká 327, 569 02 Březová nad Svitavou
Tento web využívá jádra phpRS - redakčního systému.