|Uvodní stránka|Weblinks|Nejčtenější 15|Registrace|
Hlavní menu
Bazar strojů
Informace
IP adresa:18.207.254.88
Datum:05. 06. 2020
Čas:21:43
Svátek má:Dobroslav
Programově řízené stoly Mikronex
Vydáno dne 09. 06. 2005 (2039 přečtení)

Programově řízený stůl TR 3000 CNC byl vyvinut jako universální nosič technologických hlavic pro přesné zpracování tabulových materiálů. Stůl je možno kompletovat s plazmovými nebo laserovými řezacími jednotkami, nebo ho lze vybavit rychloběžným vřeteníkem pro opracování dřeva a podobných materiálů. Je možná i kombinace dvou technologických hlavic např. řezací jednotky a vřeteníku pro vrtání malých otvorů

Standardní rozměry stolu umožňují zpracovávat deskové materiály o rozměrech 3000 x 1500 mm. V případě požadavku je možno tyto rozměry přizpůsobit potřebám uživatele.
Základem řezacího stolu je svařovaný rám, nad kterým pojíždí most. Po mostě pojíždí v příčném směru vozík nesoucí vlastní technologickou hlavici. Přesné vedení obou těchto pohybů je vytvořeno předepnutými valivými vodícími pouzdry. Pohony jsou tvořeny krokovými motory a ozubeným hřebenem. Pro pohon mostu jsou použity dva synchronně pracující motory odstraňující nebezpečí kroucení mostu. Krajní polohy mostu a vozíku jsou jištěny koncovými spínači, samostatně jsou ještě použity referenční spínače pro stanovení absolutních souřadnic polohy.

Výškové nastavení technologické hlavice nad materiálem je řešeno s ohledem na konkrétní aplikaci. Možné jsou varianty s mechanickým nebo motorickým přestavováním výšky, případně může být tato osa řešena jako plnohodnotná programově řízená osa. V tomto případě je možné automatické nastavování výšky hlavice podle nerovností řezaného materiálu.
Odsávání zplodin řezání je řešeno spodem stolu rozdělené do čtyř automaticky zapínaných s ekcí. Ložná plocha stolu a upínání materiálu je přizpůsobeno použité technologii a požadavkům zákazníka. Technologii řezání je rovněž přizpůsobeno krytování stolu např. pro laserové řezání může být pracovní prostor stolu vybaven bezpečnostním krytem.
Pro zkrácení vedlejších časů je možno stroj vybavit výměnnými přesuvnými stoly a přesunout tak přípravu materiálu a manipulaci s hotovými výrobky na vedlejší pracoviště mimo pracovní prostor stroje.
CNC řídící systém MIKROPROG L se skládá z napaječů krokových motorů, PLC řídící části a řídícího počítače. Řídící systém je umístěn v elektroskříní s krytím IP 54. Na čelním panelu skříně a na ručním ovladači jsou soustředěny všechny ovládací prvky stroje. Počítač je vybaven disketovou mechanikou 3.5" , komunikací po sériové lince RS 232 a výstupem na tiskárnu.
Řídící systému se programuje ve formátu pálících strojů ESSI, je však možno dodat řídící systém programovatelný v kódu obráběcích strojů ISO. Program je možno psát přímo do řídícího počítače nebo přenést z programovacího pracoviště. Pro zápis přímo u stroje je k disposici komfortní editor s rozsáhlou podporou programování. Vytvořené programy je možno testovat kontrolním během a grafickou simulací řezání. Řídící systém umožňuje přenos programů vytvořených jinými editory nebo programovacími jazyky, popřípadě je možno řídící systém přímo vybavit některým vyšším programovacím jazykem dle výběru zákazníka.

Standardní funkce řídícího systému

- absolutní a relativní souřadnice polohy
- lineární a kruhová interpolace
- funkce owerride pro posuvy a rychloposuvy
- souvislé korekce tvaru podle šířky řezné spáry
- kontinuální napojování tečných úseků drah
- zajištění konstantní rychlosti podél křivkové dráhy
- nastavení prodlevy a výšky při propalu
- možnost změny rychlosti řezání i šířky spáry za běhu
- otáčení a překlápění pálící sestavy (8 funkcí)
- zvětšování a zmenšování pálící sestavy
- práce v testovacím režimu (bez aktivního hořáku)
- uložení stavu rozpracované sestavy pro pozdější pokračování
- možnost výběru páleného detailu ze sestavy
- funkce pro práci s dotykovou sondou
- programově řízené výstupy pro spolupráci s periferiemi
- možnost zpracování uživatelských vstupů

Základní parametry standardního stolu

maximální rychlost řezání = 12 m/min
přesnost polohování = 0.1 mm/m
opakovaná přesnost najetí = 0.05 mm
maximální hmotnost polotovaru = 500 kg[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jaromír Valouch | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mikronex s.r.o. )

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Počasí

Copyright (c)2004 KOVOTECH VALOUCH, Valouch Jaromír, Hradecká 327, 569 02 Březová nad Svitavou
Tento web využívá jádra phpRS - redakčního systému.