|Uvodní stránka|Weblinks|Nejčtenější 15|Registrace|
Hlavní menu
Bazar strojů
Informace
IP adresa:18.207.254.88
Datum:05. 06. 2020
Čas:22:31
Svátek má:Dobroslav
Čtyři chladící emulze od FALCON CZECH
Vydáno dne 02. 09. 2005 (4908 přečtení)

Falcocut 25
Falcocut 25 je koncentrát biostabilní, univerzální obráběcí kapaliny vhodné ke chlazení při broušení a třískovém obrábění. Po zředění s vodou na 3-6 % se vytvoří červená emulze. Polosyntetická formulace Falcocut 25 obsahuje 25 % rafinovaného minerálního oleje, díky kterému emulze disponuje velmi dobrou antikorozní ochranou.

Při vývoji této emulze byly využity nejmodernější technologie díky nimž tato emulze dokáže lépe chránit nástroj před opotřebením při obrábění. Velký důraz byl kladen na schopnost dobře splavovat různé mechanické nečistoty tak, aby povrch stroje zůstával čistý, bez lepkavých nebo jiných naplavenin.
Falcocut 25 je vyvinutý tak, aby dosahoval velmi dlouhé životnosti .A to zejména díky efektivnímu biosystému obsaženému v produktu pro kontrolu úrovně bakterií, které jsou často příčinou nepříjemného zápachu.
Falcocut 25 je vybaven moderními emulgátory i stabilizátory, takže tvoří stabilní emulzi i ve velmi tvrdé vodě.

UŽITNÉ VLASTNOSTI
· Vynikající antikorozní ochrana
· Dlouhá životnost emulze
· Vhodnost jak pro třískové obrábění tak i pro broušení
· Použitelnost v jakékoli vodě

Falcocut 30
Falcocut 30 je koncentrát biostabilní řezné kapaliny . Po zředění s vodou na koncentraci 3 - 6 % koncentrát vytváří modrou opalescentní mikro-emulzi . Formulace Falcocut 30 zahrnuje jedinečný komplex additív pro zvýšení mazacích schopností řezné kapaliny . Tento komplex efektivně zajišťuje velmi dobrou ochranu nástrojů proti opotřebení. Falcocut 30 je formulovaný tak, aby při obrábění těžkoobrobitelných materiálů s použitím měkké vody nedocházelo k tvorbě pěny . Tato kapalina také velmi dobře eliminuje tvorbu lepkavých naplavenin, které se často objevují při použití v tvrdé vodě u méně kvalitních koncentrátů .
Falcocut 30 obsahuje 30% naftenického minerálního základového oleje, který zajišťuje excelentní ochranu obrobků a strojů proti korozi. Svým složením Falcocut 30 vyhovuje použití jako chladící kaplina při broušení, tak i jako řezná kapalina k třískovému obrábění.
Stejně tak je možné ji používat k obrábění jakéhokoli materiálu od běžných ocelí, přes barevné kovy až po např. dural .Falcocut 30 disponuje velmi dlouhou životností díky obsahu biocidního systému, který zajišťuje stále stejnou úroveň bakterií a tím chrání kapalinu před znehodnocením. To v praxi znamená, že po dlouhou dobu kapalina vykazuje vysokou stabilitu aniž by docházelo k tvorbě nepříjemného zápachu .
Pro přípravu této kapaliny lze použít měkkou i tvrdou vodu, přičemž v průběhu obrábění v měkké vodě nepění a v tvrdé vodě netvoří kaly .

UŽITNÉ VLASTNOSTI
· Velmi kvalitní ochrana nástroje
· Excelentní anti-korozní ochrana
· Dlouhá životnost
· Nízká pěnivost, nízká kalovost

Falcocut 40
Falcocut 40 je biostabilní, naprosto univerzální řezná kapalina, která po zředění s vodou na 3-6 % dává modrou, průsvitnou mikro emulzi . Koncentrát této polosyntetické řezné kapaliny obsahuje 40% rafinovaného minerálního oleje, což zabezpečuje velmi dobrou antikorozní ochranu povrchu strojů i obrobků . Použitím nejmodernější technologie tento produkt nabízí prodloužení životnosti nástroje a napomáhá dosažení velmi dobré kvality povrchu obrobku .
Tuto kapalinu je možné používat pro širokou škálu železných i neželezných materiálů . Velkou výhodou této kapaliny je také to, že i po dlouhém používání zůstávají části strojů čisté bez jakýchkoli lepkavých naplavenin nebo nepříjemného zápachu.
Falcocut 40 disponuje velmi dlouhou životností díky efektivnímu biosystému obsaženému v produktu . Tento biosystém zabezpečuje po celou dobu životnosti velmi dobrou ochranu proti množení bakterií, jež jsou velmi často příčinou nepříjemného zápachu, který můžeme často nalézt u méně efektivních řezných kapalin .
Falcocut 40 obsahuje additíva, která zabraňují tvoření pěny při náročnějším obrábění v měkké vodě. Stejně tak je vhodný i pro tvrdou vodu, kde nedochází ke tvorbě kalů .


UŽITNÉ VLASTNOSTI
· Vynikající antikorozní ochrana
· Přínivá cena
· Dlouhá životnost
· Kapalina je vhodná i pro broušení

Falcocut 60
Falcocut 60 je koncentrát řezné emulze s vysokým obsahem oleje, ve kterém je obsažen modifikovaný ester bóru, který zabezpečuje emulzi velmi dobrou biostabilitu . Tato emulze vykazuje vynikající vlastnosti při zředění s vodou na 3-6 % . Falcocut 60 také zahrnuje jedinečný systém korozních inhibitorů, který zabezpečuje ochranu proti korozi na povrchu obrobků a obráběcích strojů na takové úrovni, která není u běžných emulzí dosažitelná .
Falcocut 60 využívá speciálního bóramidu vyvinutého firmou Trident Fluid Technology, který synergicky reaguje s nefenolickým biocidním systémem a tím tato emulze dosahuje velmi dlouhé životnosti s minimálními škodlivými vlivy na okolní prostředí .
Falcocut 60 je možné používat jak v měkké vodě tak i v tvrdé vodě přičemž ve tvrdé vodě netvoří kaly a v měkké vodě nepění . Falcocut 60 je možné používat pro železné i neželezné materiály. Tato emulze nabízí moderní řešení pro většinu obráběcích operací za velmi nízkou cenu .
UŽITNÉ VLASTNOSTI
· Vynikající antikorozní ochrana
· Přínivá cena
· Dlouhá životnost
· Kapalina je vhodná i pro broušení[Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jaromír Valouch | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: FALCON CZECH )

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Počasí

Copyright (c)2004 KOVOTECH VALOUCH, Valouch Jaromír, Hradecká 327, 569 02 Březová nad Svitavou
Tento web využívá jádra phpRS - redakčního systému.