|Uvodní stránka|Weblinks|Nejčtenější 15|Registrace|
Hlavní menu
Bazar strojů
Informace
IP adresa:18.207.254.88
Datum:05. 06. 2020
Čas:22:32
Svátek má:Dobroslav
Siemens na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2005
Vydáno dne 29. 09. 2005 (1567 přečtení)

Společnost Siemens se zúčastní 47. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se na brněnském výstavišti uskuteční ve dnech 3. až 7. října 2005. Expozice Siemens v pavilonu Z (stánek 090) představí aktuální novinky z oblasti automatizace, standardních pohonů, pohonů velkých výkonů, projektů a služeb pro průmysl, logistických a osazovacích systémů a technologie budov, expozice z pavilonu V (stánek 082) bude věnována oblasti řídicích systémů a pohonů pro obráběcí stroje.

Automatizace
V oblasti automatizace bude celá prezentace orientována na nový komunikační standard Profinet, který vstupuje do všech automatizačních prvků a stává se nedílnou součástí konceptu plně integrované automatizace (Totally Integrated Automation - TIA).
Profinet je otevřený, na výrobci či dodavateli nezávislý komunikační standard pro všechny úrovně průmyslové automatizace, založený na průmyslovém Ethernetu. Tento komunikační standard zajišťuje jeden z aktuálních požadavků současné automatizace, kterým je zajištění homogenní komunikace na všech úrovních podnikové automatizace - počínaje úrovní akčních členů a přístrojové techniky v technologickém provozu, přes úroveň řízení (PLC), až po nadřazené stupně zpracování a vyhodnocování technologických dat. Standardizované propojení, jednotná správa sítě, osvědčené techniky z oblasti IT a komplexní diagnostika - to vše přináší úspory jak ve fázi plánování, tak ve fázi spouštění aplikace, či při běžném provozu.
Celá koncepce Profinet bude na veletrhu prezentována pomocí modelu, který představuje kompletní výrobní linku a zahrnuje v sobě jednotlivé komponenty s možností připojení na Profinet. Společnost Siemens chce touto atraktivní formou představit jednotlivé novinky v oblasti automatizace a současně také jejich schopnost pracovat jako jeden homogenní systém.
Součástí výrobní linky bude inovované CPU 317-2PN/DP pro programovatelný automat Simatic řady S7-300, které umožňuje přímé připojení na komunikační síť Profinet, aniž by bylo nutné použít speciální komunikační kartu. Skupina nejvýkonnějších programovatelných automatů bude zastoupena modelem Simatic S7-400 s CPU 416-2. Distribuované periferie bude reprezentovat model ET200S. V oblasti průmyslových přepínačů (switch) bude prezentována nová řada Scalance X. Skupinu ovládacích panelů zastoupí barevný dotykový panel TP170B; pro panely byla vyvinuta nová verze projekčního softwaru WinCC flexible 2005. Návštěvníci expozice na modelu rovněž uvidí inteligentní obrazový senzor VS 130 pro čtení kódu umístěného na produktu.
Frekvenční měnič Micromaster MM420, v modelu zodpovědný za řízení jednotlivých dopravníků, je vlastně již založen na technologii určené pro novou skupinu regulovaných elektrických pohonů Sinamics. Nejvýznamnějším prvkem zastoupeným na modelu je v rámci této skupiny frekvenční měnič řady Sinamics S120 s integrovanou řídicí jednotkou v řídicím systému pohonů Simotion D. Funkcí tohoto systému je přesné a rychlé polohování výrobků pro jednotlivé výrobní operace. Běžně se řídicí systém Simotion používá v náročných aplikacích s polohováním ve více osách, cílovými aplikacemi jsou tudíž všechny výrobní stroje se synchronizovanými pohyby s výjimkou obráběcích strojů, pro něž Siemens tradičně dodává numerický řídicí systém Sinumerik.
Frekvenční měnič Sinamics S120 s integrovaným řídicím systémem Simotion D je na zbytek řízení modelu připojen již zmiňovanou sběrnicí Profinet, což kromě přenosu dat nutných pro řízení zajišťuje také přenos dat pro statistické vyhodnocování běhu linky, online úpravu programu řídicího systému a možnost vizualizace řízeného procesu. Vizualizaci je možné provést jak ve specializovaném vizualizačním softwaru, tak i přímo v internetovém prohlížeči, pro který řídicí systém Simotion slouží jako web-server.

Standardní pohony
V oblasti standardních pohonů budou v expozici prezentovány elektromotory nízkého napětí a nevýbušné asynchronní motory nízkého napětí. Tyto elektromotory procházejí z produkce společnosti Siemens Elektromotory, která má výrobní závody v Mohelnici a Frenštátě pod Radhoštěm. Motory jsou určeny k pohonu průmyslových zařízení jako jsou čerpadla, ventilátory, obráběcí stroje, hydraulické komponenty a dřevoobráběcí stroje. Nevýbušné motory lze nasadit i v prostředí s nebezpečím výbuchu - např. v chemických provozech, u benzínových pump či v dolech. Motory značky Siemens lze používat i v náročných klimatických podmínkách. Mezi zajímavosti expozice budou patřit pravoúhlý řez motorem 1LA7 v točícím se provedení, řez tzv. modulovou koncepcí motoru, jednofázový motor 1LF7, nevýbušný motor 1MJ7 o váze přibližně 200 kg a různá provedení motorů v patkovém či přírubovém provedení.

Pohony velkých výkonů
Na poli pohonů velkých výkonů se bude Siemens prezentovat jako dodavatel regulovaných pohonů šetřících energii. Důraz bude kladen na novou řadu měničů Sinamics a jejich kombinaci s úspornými motory. Model umístěný v expozici bude názorně ukazovat úspory energie ve vodárenství - srovnává regulaci průtoku vody pomocí měniče Sinamics G150 s regulací pomocí ventilů. V rozrůstající se skupině měničů Sinamics je model Sinamics G150 určen pro pohony čerpadel a ventilátorů do 1500 kW. Program SinaSave, který bude též prakticky prezentován, slouží k přesnému výpočtu úspor energie a návratnosti investice do regulovaných pohonů čerpadel s motory a měniči značky Siemens.

Řídicí systémy a pohony pro obráběcí stroje
V pavilonu V bude společnost Siemens prezentovat své novinky v oblasti řídicích systémů a pohonů pro obráběcí stroje. Většina českých výrobců obráběcích strojů se Mezinárodního strojírenského veletrhu zúčastní v návaznosti na výstavu EMO 2005, která se letos konala v září. S ohledem na tento termín mohou výrobci obráběcích strojů mezinárodních pravidel prezentovat své stroje, které byly vystavovány na EMO 2005, i na brněnském veletrhu. Siemens bude svá řešení pro obráběcí stroje prezentovat společně s českými výrobci a základním mottem expozice bude věta Motion to the future (M2F).
Společnost Siemens na strojích největších českých výrobců představí žhavou novinku ze své produkce – řadu Solution Line – a zdokonalený softwarový produkt JobShop. Na rozdíl od stávající řady Powerline, která spolu s pohony Simodrive představuje základ elektrické výbavy pro obráběcí stroje, je řada Solution Line spolu s novým systémem pohonů Sinamics převratnou novinkou svého druhu, která měla světovou premiéru na zmiňované výstavě EMO 2005. JobShop je softwarová nadstavba, která výrazným způsobem zjednodušuje technologické programování a obsluhu obráběcích strojů.
Doplňkem prezentace v pavilonu V budou elektrovřetena značky Weiss. Produkty firmy Weiss, která je součástí koncernu Siemens, představují ideální řešení pohonu hlavního vřetena. Tato vřetena jsou využívána např. pro frézky, soustruhy či brusky a jejich technologie nabízí oproti tradičnímu „řemenovému“ řešení řadu výhod.

Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické koncerny. Jako jediná firma na světě pokrývá prakticky celou oblast elektrotechniky a elektroniky. Působí ve více než 190 zemích a zaměstnává 430.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle individuálních potřeb zákazníků. V obchodním roce 2003/2004 (skončil 30. září 2004) firma Siemens dosáhla obratu přes 75,2 miliard EUR (US GAAP).
Zastoupení společnosti Siemens AG v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s více než 12.000 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2003/2004 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat 46 miliard Kč. Siemens v České republice působí v těchto hlavních oblastech: automatizace a řízení, doprava, energetika, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví.[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jaromír Valouch | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Siemens )

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Počasí

Copyright (c)2004 KOVOTECH VALOUCH, Valouch Jaromír, Hradecká 327, 569 02 Březová nad Svitavou
Tento web využívá jádra phpRS - redakčního systému.