|Uvodní stránka|Weblinks|Nejčtenější 15|Registrace|
Hlavní menu
Bazar strojů
Informace
IP adresa:185.64.219.20
Datum:12. 11. 2019
Čas:03:25
Svátek má:Benedikt
MAZAK MEGA TURN A-16NM/C - CNC svislé soustružnické centrum
Vydáno dne 29. 11. 2005 (2750 přečtení)

Řada MEGA TURN - frézovací centrum od firmy YAMAZAKI MAZAK představuje vysoce produktivní CNC řízené soustružnické centrum s rozsáhlými vrtacími, frézovacími a závitovacími možnostmi.
Značné množství (rotačních) dílů vyžaduje dodatečné opracování frézováním, vrtáním a závitováním. Běžným postupem by musely být tyto operace provedeny na dalších strojích jako jsou frézky, vrtačky nebo obráběcí centra.

MEGA TURN A-16NM/C frézovací centrum umožňuje provádět kompletní obrobení na jediné upnutí na jediném stroji. Dosáhnete přitom snížení průběžného času výroby dílu, snížení nákladů na vybavení stroje, nároků na výrobní plochy i snížení celkových nákladů.

Přednosti stroje:
Tuhost základu, stojanu a příčníku zhotoveném z Mehanitové litiny s vynikajícími tlumícími vlastnostmi umožňuje nasazení výkonných poháněných nástrojů. Hlavní stavební elementy, jako lože a stojan jsou polohovány symetricky k ose stroje. Toto řešení výrazně snižuje vliv teplotních zatížení a zaručuje dlouhodobou přesnost obrábění.
Ke zvýšení tuhosti mechanismu při obrábění se používá svisle představitelného příčníku a smykadlo se vysouvá pouze v minimálním rozsahu (osa Z).
Vysokovýkonné servomotory s vysokou dynamikou zaručují dosažení vysokých rychloposuvových rychlostí v ose X 12m/min a v ose Z 14m/min , převyšující standard v této třídě. Uložení ložisek kuličkových šroubů je zkomponováno přímo do tělesa příčníku resp. smykadla. Dostatečný výkon pohonu stolu, spolu s velmi příznivým průběhem kroutícího momentu, zaručuje jak efektivní hrubování, tak i vynikající jakost povrchu opracování na čisto. Velkorozměrová ložiska uložení stolu umožňují naložení těžkých obrobků a vysokou jakost povrchu při čelním soustružení.
Stroj je vybaven 30-ti polohovým bubnovým zásobníkem nástrojů. Každá poloha může být osazena jak pevným, tak poháněným nástrojem. Jako zvláštní příslušenství je nabízen 60 nebo 80 polohový řetězový zásobník. Novou koncepcí bubnového zásobníku a velmi rychlým indexováním se otvírá možnost efektivně obrábět i velmi komplikované díly ve velmi krátkém čase bez násobného přepínání polotovaru. Stroj spolu s agregáty představuje jediný mimořádně kompaktní stabilní celek s nejlepšími předpoklady pro dlouhodobý bezúdržbový provoz.
Pro spolehlivý bezoobslužný provoz stroje jsou k dispozici četná příslušenství průmyslové automatizace jako například vícenásobné paletové systémy a různé úrovně monitorování.

Nejpokrokovější CNC technika:
Stroj je v současné době vybaven nejpokrokovějším 64 bitovým CNC řídícím systémem MAZATROL PC Fusion CNC 640T. Ve spojení 64 bitového RISC procesoru pro řízení stroje s PC technologií a Windows 95 tak Mazak nabízí rychlost, spolehlivost a snadnost obsluhy spolu s celosvětovým standardem uživatelského rozhraní. Komunikační otevřenost systému umožňuje uživateli snadné začlenění do podnikové sítě, pevný disk o kapacitě 2GB spolu s dvěma rozhraními PCMCIA představuje řádové vyšší úroveň ukládání a výměny uživatelských programů a dat.
Stroje vybavené tímto nejnovějším CNC systémem zajišťují při jednoduché obsluze vysokou přesnost a rychlost v celodenním provozu.( Celá tisková zpráva | Autor: | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.misan.cz )

Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Počasí

Copyright (c)2004 KOVOTECH VALOUCH, Valouch Jaromír, Hradecká 327, 569 02 Březová nad Svitavou
Tento web využívá jádra phpRS - redakčního systému.