|Uvodní stránka|Weblinks|Nejčtenější 15|Registrace|
Hlavní menu
Bazar strojů
Informace
IP adresa:18.207.254.88
Datum:05. 06. 2020
Čas:22:25
Svátek má:Dobroslav
TABULOVÉ NŮŽKY LVD
Vydáno dne 14. 03. 2006 (2805 přečtení)

LVD nabízí kompletní typovou řadu nůžek pro zpracování plechu průměrů 6 – 25 mm a délek 2,5 – 14 m. V nabídce jsou modely jak konvenční, tak CNC řízené. Dvě hlavní výrobní řady se rozlišují podle pozice hydraulického agregátu: u modelů MVS je umístěn v horní, naopak u nůžek HST ve spodní části stroje.

Řada HST-C zahrnuje 9 modelů pracovních délek 2,5 – 4 metry a výkonů 6 – 16 mm. Stroje mají konvenční strukturu a jsou navrženy pro manuální provoz. Tomu odpovídá ergonomicky umístěné řízení, ale i dobře přístupná místa pro údržbu a pro manipulaci s přídavnými zařízeními. V nabídce je široké spektrum opčního vybavení včetně podpěr plechů a flexibilního dopravníkového systému.

Rám stroje byl konstruován metodou konečných prvků a výsledkem je pevný skelet stroje s minimálním ohybem pod zatížením. Mohutná kompaktní integrovaná bloková hydraulika, která minimalizuje množství propojení a hadic, byla vyvinuta přímo LVD. Všechny prvky – tělesa válců, pístní tyče a hlavice – splňují nejvyšší kvalitativní parametry. Výrobce u všech svých strojů klade mimořádný důraz na jakost povrchu válců. Ty jsou vyráběny z ušlechtilých honovaných ingotů. Pístní tyče jsou kaleny plamenem. Tento důraz se vrací v podobě dlouhé životnosti těsnění pístů a zlepšenou spolehlivostí tohoto zařízení.
Tři páry kladek zabezpečují optimální vedení střižného beranu. Dvě spodní válečková vedení zajišťují maximální odpor horizontálním silám, zatímco horní pár vytváří zpětný točivý moment na vyrovnání beranu. Beran je trvale puzen proti válcům třetím párem předepjatých válcových vedení. V průběhu střihu pohyb beranu pod úhlem ponechává mezeru a tak zabezpečuje přesnou, rovnou, vertikální hranu a zároveň snižuje drsnost okrajů a tření mezi vrchními a spodními čepelemi.
Stůl tvoří kompaktní jednotku s rámem a je standardně vybaven deskami na podepření plechu. Tyto desky jsou potřebné především na manipulaci s menšími díly. Stůl je opracován na horních a předních plochách, což umožňuje přesné umístění příslušenství. Stůl je možno vybavit kluznou kuličkovou plochou pro usnadnění přemisťování větších formátů materiálu. Držáky plechu se skládají z přítlačných válců, které upevní materiál na stůl před započetím vlastního střihu a automaticky se uvolní po návratu beranu. Aby nedošlo k poškození zpracovávaných dílců, jsou přítlačné válce vybaveny koncovými návleky z umělé hmoty. Bližší umístění válců k pravoúhlému rameni umožňuje i střihy tenkých pasů. Nezávislý provoz přidržovačů plechu umožňuje práci s plechy různé tloušťky. Speciální ventil v hydraulickém okruhu zabezpečuje dokonalé přidržení ještě dříve, než začne vlastní střih.

Vrchní a spodní čepele jsou vyrobeny z kvalitní odolné oceli a jsou vhodné pro stříhání širokého spektra materiálu, včetně nerezové oceli. LVD používá nože obdélníkového průřezu, tedy každá čepel má čtyři řezné hrany takže je možné před broušením čtyřikrát otočit. Integrovaná ochrana prstů splňuje nejpřísnější bezpečnostní požadavky a při práci s deskami zaručuje bezpečný přístup až k čepeli, což minimalizuje odpad. Stříhaná část je osvětlená a tak dobře viditelná a i pro zpracování malých dílů je plně pod kontrolou.
Požadovaných výsledků střihu je možno dosáhnout pouze tehdy, když úhel sklonu nože a střižná mezera vzdálenost mezi vrchní a spodní čepelí) jsou správně nastaveny s ohledem na typ a tloušťku a délku děleného materiálu. Nastavení správného úhlu střihu a střižné vůle pak vyloučí drsné okraje, krut, skřivení a jiné deformace a nedochází tak k nadměrnému opotřebení čepelí.
Zadní doraz je přesně umístěná tyč, vůči níž se nastavuje stříhaný materiál. Tato tyč je situována podél cele střižné délky a umožňuje tedy nastavování jakékoliv polohy malých a velkých střihaných rozměrů. Beran vedený pod úhlem a zadní doraz zabezpečují, že v průběhu střihu se plech nezasekne mezi zadním dorazem a spodní čepelí. Jednou z možností, které jsou k dispozici, je pneumaticky ovládaný výkyvný zadní doraz, který umožňuje přidržení materiálu při střihu, hlavně u tenkých plechů.[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jaromír Valouch | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: newtech.cz )

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Počasí

Copyright (c)2004 KOVOTECH VALOUCH, Valouch Jaromír, Hradecká 327, 569 02 Březová nad Svitavou
Tento web využívá jádra phpRS - redakčního systému.